14 stycznia 2015

Miś zwany Paddington - Michael Bond

Wydawnictwo: bis
Kategoria: Dla dzieci
Strony: 159
Moja ocena: 10/10 

Miś Paddington niedawno znów zrobił się znany, tym razem z powodu produkcji filmowej. Przypomnę jednak, że nie jest to już taki młody miś. Pierwsza książka o misiu Paddingtonie została wydana w 1958 roku. Ten sympatyczny bohater ma dzisiaj już 57 lat.

Mimo upływu czasu, przygody Paddingtona nadal bawią młodszych i starszych czytelników. Kto by pomyślał, że miś, który przybył z najdalszych zakątków Peru będzie się cieszył tak wielką sławą. 

Miś zwany Paddington to książka o tym, jak tytułowy miś trafia do domu państwa Brownów i uczy się żyć jako członek ich rodziny. Książka zawiera wiele zabawnych sytuacji: pierwszą kąpiel w wannie, podróż metrem, urodzinowe przyjęcie, wyprawę do domu towarowego, na plażę i do teatru. Na pozór są to całkiem zwyczajne sytuacje, ale za sprawą Paddingtona stają się zabawne. 

To nie jest zwykła książka dla dzieci, ale opowieść o sympatii, wyrozumiałości i życzliwości. To taka prosta i przyjemna historia, a równocześnie pouczająca i emocjonująca. 

Dodam tylko, że miś Paddington doczekał się 19 książek. Miś zwany Paddington to pierwsza część z serii o przygodach młodego misia. Z czasem na blogu będą się ukazywały recenzje kolejnych części. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.