15 lutego 2015

Everything you need to know about personal finance in 1000 words - C. J. Carlsen

Wydawca: The Path to Financial Freedom
Kategoria: Poradniki
Strony: 17
Moja ocena: 7/10
 
Tego typu publikacje wybieram zwykle zupełnie przypadkowo, chwilami z ciekawości. Trudno nazwać ten ebook książką, raczej powiedziałabym, że jest to artykuł albo mini-mini-mini-book. 

Publikacja zawiera kilka porad dotyczących oszczędzania i finansów. Autor porusza takie zagadnienia jak: rozsądne i nierozsądne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie, oraz upraszczanie panowania nad domowym budżetem. 

Mnie najbardziej zainteresował pierwszy i drugi problem. Porady Carlsena, są raczej tendencyjne, ale trudno uznać to za wadę. Sposoby rozsądnego wydawania pieniędzy zwykle sprowadzają się do kilku prostych i sprawdzonych metod. 

Postanowiłam nie rozpisywać się na temat treści zawartych w tym minibooku, jest on zbyt krótki żeby dokonywać przeglądu treści,  poza tym, jest to publikacja ogólnodostępna. Ebook można pobrać za darmo ze strony Amazona. 

Moją oceną będzie 7/10 dlatego, że temat uważam za obszerny i bardzo interesujący, ale sądzę równocześnie, że autor mógłby bardziej się rozpisać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.