19 lutego 2015

Zielnik pierwszej pomocy- Hanna Świątkowska

Wydawca: E-bookowo
Kategoria: Poradnik Domowy, Ziołolecznictwo, Hobby
Moja ocena: 10/10

Od razu widać, że jest to książka napisana z pasją i z sercem. Książkę, która wypływa z czyichś autentycznych zainteresowań zupełnie inaczej się czyta, niż napisaną na siłę, albo co gorsza z czyjegoś polecenia.

Książka jest bardzo bogata w treść. Autorka nie tylko przedstawia różne rodzaje ziół i ich zastosowania, ale również podaje miejsca występowania tychże ziół. Zielnik jest bogaty w ilustracje, co umożliwia dokładniejsze rozpoznawanie ziół. 

Bardzo ważne jest to, że autorka zestawia ze sobą rośliny, które łatwo jest pomylić oraz uwydatnia różnice między nimi. Dodatkowo podaje możliwe konsekwencje tego rodzaju pomyłek. Szczęśliwie, żadna z nich nie jest ostateczna. 

Niewiele mam do powiedzenia na temat tej książki, bo jest świetnie napisana i doskonale wyczerpuje temat, o którym traktuje.

Na koniec muszę nadmienić, że książka zawiera błąd edytorski, który wprowadza chaos w lekturę. Jeden fragment tekstu, znalazł się w publikacji podwójnie. Raz, we właściwym sobie miejscu, oraz drugi raz, w miejscu, w którym rozrywa całą przyjemność lektury. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.