13 marca 2015

Zwierciadło duszy - Iwona Sobolewska

Tomik Iwony Sobolewskiej, bardzo mi się spodobał. Zwykle nie czytam poezji nieznanych mi autorów. Dzieje się tak, ponieważ kilkakrotnie się na tym sparzyłam. Na szczęście autorka, której tomik przyszło mi dzisiaj zrecenzować, odwróciła ten bieg. Bardzo się z tego cieszę. 

Krótkie, momentami melancholijne teksty świetnie oddają naszą codzienną wędrówkę przez życie, codzienne refleksje, codzienne zastanowienia, małe i większe żale, radości, małe i duże.

Utwory zapisane w tym krótkim tomiku, są bardzo intymne, na swój sposób pamiętnikowe. Większość z nich to piękne refleksje nad życiem, ale to też ukryta między wierszami nadzieja. Lektura "Zwierciadło duszy" jest czasem jak przyjacielski uścisk, a czasami, jak przyjacielska nagana, której niekiedy nie chcemy usłyszeć, ale przyjaciel, nie byłby przyjacielem, gdyby jej nie wypowiedział głośno.

Krótko, a konkretnie. Skromnie, lecz refleksyjnie. Jestem pod wielkim wrażeniem wrażliwości autorki i takiej swobody bijącej z tych krótkich tekstów. Zaś tytuł, niezwykle adekwatny, wyśmienicie dopasowany do treści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.