16 kwietnia 2015

Główne nurty w nowożytnej filozofii francuskiej (Od XVI do XX wieku) - Zbigniew DrozdowiczBardzo podobają mi się książki Zbigniewa Drozdowicza, choć trzeba przyznać, że czasami jego spojrzenie bywa bardzo... specyficzne. Nie od dziś wiadomo, że w publikacjach dotyczących nowożytnej filozofii francuskiej, szczególną uwagę zwracam na osobę i myśl Jeana Jacquesa Rousseau, oraz na sposób, w jaki jest on przedstawiany. Nie da się ukryć, że autor "Głównych nurtów w nowożytnej filozofii francuskiej", potraktował Rousseau bardzo złośliwie. Zachęcam do przeczytania tej książki, choćby w celu odkrycia tej złośliwości. Raczej nie lubię książek, których autorzy poddają się emocjom, ale jesteśmy tylko ludźmi i każdemu od czasu do czasu się to zdarza. 

Prace Zbigniewa Drozdowicza czyta się naprawdę wspaniale, bardzo płynnie przedstawia on myśl francuską, na pewno jest człowiekiem, który ma ogromną wiedzę i warto czytać jego książki, mimo tego, że niektórych filozofów przedstawia dosyć nieżyczliwie. Ale rozsądny czytelnik, każdą książkę powinien czytać z pewnym, zdroworozsądkowym dystansem. 

Dla przyszłych czytelników tej książki, mam wspaniałą wiadomość. Książka dostępna jest na tronie portalu OtwórzKsiążkę, a przeczytać ją można pod tym linkiem: Główne nurty w nowożytnej filozofii francuskiej - Zbigniew Drozdowicz.

Życzę miłej lektury! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.