25 kwietnia 2015

Liryki najpiękniejsze - Adam AsnykBardzo lubię tę serię wydawnictwa Algo. Posiadam w swojej kolekcji trzy książki z tej serii, choć nie ukrywam, że chciałabym posiadać ich więcej.

Od czasu do czasu, lubię wrzucać na bloga pozycje z mojej biblioteczki, z czasów, kiedy jeszcze nie otrzymywałam darmowych egzemplarzy książek do recenzji. Każda z zakupionych wtedy pozycji była dla mnie prawdziwą zdobyczą, nowym "rarytasem" na moim regale. 

"Liryki najpiękniejsze" Adama Asnyka pełne są barwnych kwiatów, nieśmiałych uśmiechów i czasem przytłumionych, codziennych smutków. Są również pełne wzruszeń, małych i dużych. 
Czytelnika nie ominą również momenty melancholijne, momenty zadumy, którym przeważnie towarzyszyć będą kwiaty. Liryki Adama Asnyka to opowieści codzienne, zaklęte czasami w prostych słowach, a czasami w symbolice kwiatów. Warto do nich zajrzeć, spojrzeć na świat oczami autora, chwilę się nad nimi zastanowić...

2 komentarze:

  1. Cóż, książka nie przeraża swoją objętością, także myślę, że wcześniej czy później na powyższą pozycje się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie. Bardzo lubię te tomiki, dlatego,że nawet w natłoku codziennych spraw, łatwo znaleźć chwilę na to, aby do nich zajrzeć;)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.