4 kwietnia 2015

Rusz głową. Na tropach tajemnic naszego umysłu - Dr Daniel Freeman, Jason Freeman

Wydawnictwo: Magnum
Kategoria: Psychologia
Strony: 320
Moja ocena: 10/10

Bardzo ciekawa książka. Zainteresowała mnie już od pierwszych stron. Autorzy poruszają wiele intrygujących kwestii, takich jak: ile snu potrzebujemy, czy wielkość naszego mózgu ma związek z naszymi umiejętnościami, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani przez geny.

Wielość tematów poruszanych w tej publikacji, naprawdę zachęca do jej przeczytania. Szczególnie przypadł mi do gustu rozdział na temat snu. Zwróciłam uwagę na ciekawostkę dotyczącą żyraf. Otóż, te zwierzęta potrzebują jedynie dwóch godzin snu na dobę. Przy czym, zwykle nie przesypiają pełnych dwóch godzin, ale jedną. Żałuję, że ludzie na dłuższą metę nie mogą w ten sposób funkcjonować. Gdyby dwie godziny snu były dla mnie wystarczające, miałabym więcej czasu na czytanie ciekawych książek, ale chyba muszę pogodzić się z tym, że nie byłoby to zdrowe. 

Warsztat pisarski autorów bardzo przypadł mi do gustu. "Rusz głową" w całej swojej formie jest czymś pośrednim, pomiędzy publikacją naukową, popularnonaukową, a poradnikiem. Tym sposobem, jest to publikacja zarówno dla tych, którzy nie są psychologami i nie mieli dotychczas zetknięcia z tą dziedziną, ale również dla tych, którzy już jakieś pojęcie o psychologii mają. Bardzo spodobało mi się, że autorzy unikają typowo poradnikowego, manipulatorskiego języka.

Zdecydowanie polecam tę książkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.