7 maja 2015

Rebeka. Wymarzona panna młoda - Antonella AnghinoniKsiążka opowiada historię Rebeki i jej rodziny. Jest to bardzo interesujący sposób na zapoznawanie dzieci z opowieściami biblijnymi.

Ciekawa byłam zwłaszcza tego fragmentu, w którym Jakub, za sprawą Rebeki oszukuję Izaaka, aby ten przyznał mu błogosławieństwo, które zamierzał przyznać Ezawowi. Jest to przecież fragment dość trudny, nawet dla dorosłego czytelnika. Nie mam na myśli formy, ile raczej kryjącą się za nią treść, złożoność i zarazem doniosłość opisywanej sytuacji.

Autorzy książek dla dzieci czasami ulegają pokusie infantylizacji treści. Zawsze jesto to szkodliwe dla młodych czytelników. Każdy czytelnik, niezależnie od wieku zasługuje na poważne traktowanie. Na szczęście, Antonella Anghinoni nie należy do autorek infantylizujących treść. 

Książka jest napisana w piękny i dynamiczny sposób. Zawiera nie tylko poważne fragmenty, ale również zabawne, które nie szkodząc treści, rozweselą niejedną dziecięcą buzię.

Dodatkowym atutem są śliczne, barwne ilustracje. W końcowej części książki zamieszczono dodatek "Ciekawostki i wyjaśnienia", który w kilku prostych słowach pozwala na lepsze zrozumienie historii Rebeki. Autorka pomyślała również o niespodziance dla małych czytelników.

Zachęcam do lektury dzieci i ich rodziców ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.