24 lipca 2015

C. Watson: Milczenie chłopcówJest to kolejna książka Casey Watson. Autorki, która regularnie opisuje historie swoich podopiecznych. Tym razem Casey bierze pod swoje skrzydła dziewięcioletniego chłopca, który cierpi na autyzm. Georgie od urodzenia mieszkał w domu dziecka. Jednakże dom ten ma zostać zamknięty. Wrażliwa Casey nie może przejść obok tego obojętnie i bierze chłopca pod swoją opiekę. 

Dobre serce Casey, jak w większości opisywanych przez nią historii, zdobywa przewagę nad wszelkimi wątpliwościami i możliwymi kłopotami.

I tym razem, Casey czeka bardzo trudne wyzwanie, które związane jest nie tyle z chorobą Georgiego, ile raczej z innym dziewięciolatkiem, który również znalazł się w domu Watsonów. Mały Jenson okazuje się być chłopcem bardzo agresywnym, prześladuje Georgiego, jest wobec niego okrutny. Georgie bardzo źle to znosi, a każdy przeżywany stres tylko potęguje jego chorobę. Casey zaczyna tracić nadzieję, na to, że poradzi sobie w tak trudnej sytuacji. 

To bardzo trudna historia, wszystkie dzieci, które w swym dzieciństwie doświadczyły ogromnego cierpienia, są z jednej strony dorosłe przez bagaż doświadczeń jaki je dotknął, a z drugiej nadal są dziećmi, które na swój sposób starają się zrozumieć to, co im się przydarzyło. Nie mają emocjonalności człowieka dorosłego, ani tym bardziej umysłu człowieka dorosłego. Są ograniczone przez swój wiek i kruchość, często tworzą silną barierę między sobą, a światem zewnętrznym.

Czy Casey uda się przełamać tę barierę? Czytelnik dowie się tego tylko sięgając po tę lekturę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.