21 kwietnia 2016

Siedmioróg: Dzikie łabędzie


"Dzikie łabędzie" to baśń rodzinna o dobrej królewnie, złej czarownicy i braciach zaklętych w łabędzie. Królewna nie może się pogodzić z tragedią, jaka spotkała jej rodzinę. Decyduje się zawalczyć o swoich bliskich. Królewna po złożeniu obietnicy krasnalowi, jest gotowa milczeć aby ocalić braci, ryzykując przy tym utratę życia. Dziewczyna jest gotowa poświęcić swoją miłość do przystojnego królewicza, w imię ratowania rodziny. Jak zakończy się ta baśń? Sprawdźcie razem z Waszymi pociechami.

Baśń "Dzikie łabędzie" to wartościowy prezent szczególnie dla małych czytelniczek. Jest to wersja skrócona baśni Hansa Christiana Andersena, opowiedziana bardziej zrozumiałym językiem. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy uproszczony tekst nie zubaża treści. Moim zdaniem należy propagować czytanie oryginalnych baśni, także wśród najmłodszych czytelników. W lekturze zwykle chodzi o coś więcej, niż tylko oddanie sensu fabuły.

Niewątpliwie największą zaletą tej książki są ilustrację. Uważam, że może to być atut rozstrzygający o jej kupnie. Moim zdaniem obrazki są przepiękne i zasługują na uwagę, na pewno rozbudzą niejedną, dziecięcą wyobraźnię.

Warto kupić książkę "Dzikie łabędzie" z dwóch powodów. Po pierwsze, warto czytać. Po drugie, warto czytać baśnie ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.