10 czerwca 2016

P. Bernatek-Brzózka, T. Brzózka: Fitness dla kobiet


Pogoda jest fantastyczna i sprzyja uprawianiu sportów (w każdym razie na pewno rano i pod wieczór). "Fitness dla kobiet" to świetna propozycja dla zainteresowanych tematem. Chociaż... czasami zastanawiam się nad sensem wydawania tego typu książek. W dobie YouTube'a co druga kobieta trenuje z Ewą Chodakowską albo z Mel B, albo przynajmniej wie kim są te panie.

Mimo wszystko, wydawanie takich publikacji nie jest zupełnie pozbawione sensu. Chociaż fitness jest dzisiaj bardzo popularną formą aktywności fizycznej, wciąż niewiele osób zastanawia się nad tym, co tak naprawdę dają te ćwiczenia, w jaki sposób wpływają na nasze mięśnie i na stan naszego zdrowia. Książka "Fitness dla kobiet", jest właśnie dla tych z Was, które chciałyby się tego dowiedzieć. Na Waszym miejscu nie pokładałabym jednak żadnych nadziei w płycie, która jest dołączona do książki. Przykro mi to mówić, ale choć książka pod względem merytorycznym jest bardzo interesująca, nie można tego samego powiedzieć o płycie. Stanowi ona raczej słaby dodatek. Jakość nagranych materiałów pozostawia wiele do życzenia, obiecywanych ćwiczeń jest bardzo mało i właściwie można by  było się bez nich obyć.

Niemniej jednak, polecam kupno tej książki. Od strony merytorycznej jest bardzo bogata. Oprócz zbioru ćwiczeń zawiera pytania, które warto sobie zadać przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Zawiera również treści, które pozwolą zrozumieć, co tak naprawdę "dzieje się" podczas treningu. Zakup tej książki na pewno nie będzie stratą pieniędzy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.