13 sierpnia 2016

Regina Brett: Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu.


Felietony Reginy Brett to prawdziwa kopalnia życiowych mądrości. Książka opowiada o rzeczach prostych, o których często zapominamy w natłoku codziennych spraw i zdarzeń. Zwykle unikam czytania bestsellerów, ale ta książka prześladowała mnie przez kilka ostatnich miesięcy aż w końcu zdecydowałam się ją przeczytać. Nie żałuję. Czas poświęcony na lekturę był czasem autorefleksji i głębokich przemyśleń. Z pewnością sięgnę po kolejne felietony tej autorki.

"Bóg nigdy nie mruga" to opowieść o zakrętach życiowych, trudnych sytuacjach i sposobach radzenia sobie z nimi. W pewnym sensie jest to zapis z poszukiwania szczęścia. Regina Brett opowiada o swoich życiowych trudnościach, o niełatwym dzieciństwie i wyzwaniach wynikających z bycia samotną matką, o zmaganiach z chorobą. Konkluzja wyłaniająca się z tej książki jest taka, że Bóg naprawdę nie zsyła na nas więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć i zawsze daje nam narzędzia do tego, aby się uporać z trudnościami. Przekaz Reginy Brett jest prosty i skierowany do wszystkich, w tym tkwi jego ogromna siła. Jej przemyślenia nie są wydumane, ale zwyczajne i może właśnie dlatego są tak prawdziwe. Tej książki nie da się w kilku słowach opowiedzieć, trzeba ją przeczytać.

Mnie lektura książki "Bóg nigdy nie mruga" przyniosła wiele wzruszeń, radości i dodała odwagi, aby odkurzyć pewną historię sprzed wielu lat i opowiedzieć ją sobie na nowo. To ciekawe, jak niektóre książki wpływają na nas, dobrze, że w natłoku wydawniczych śmieci wciąż od czasu do czasu można trafić na prawdziwą perłę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.