2 grudnia 2016

Hans Wilhelm: Der total gelangweilte Boris

Postanowiłam odświeżyć swój niemiecki, który trochę... "zmurszał" przez to, że długo się nim nie posługiwałam. Myślę, że najlepszym sposobem do zapoznawania się z językiem, przypomnienia sobie go, jest po prostu lektura książek. Najlepiej zaczynać od bajek, zwłaszcza po długiej przerwie.

Książkę znalazłam na stronie Children's Books Forever. Znajdują się tam nie tylko książki w języku niemieckim, ale również w wielu innych. Cenna rzecz.

"Der total gelangweilte Boris" to historia egocentrycznego misia Borysa, który manifestuje swoje znudzenie życiem na wszelkie możliwe sposoby. Borys na siłę próbuje nakłonić rodziców, aby zagrali z nim w jakąś grę. Niestety obydwoje są zajęci. Chociaż mama zapraszała Borysa do wspólnego robienia placków, miś odmówił stwierdzając, że to nie jest zajęcie dla niego. Obrażony na cały świat, wziął trąbkę i poszedł do domku na drzewie, poumartwiać się nad swoim beznadziejnym losem. Z czasem, pod drzewem zaczynają dziać się bardzo interesujące rzeczy, czy miś przekona się do zabawy w grupie? Czy Borys wyjdzie ze swojej samotni?

To bajka z morałem, która opowiada o tym, że najlepsze rzeczy przychodzą do nas spontanicznie, kiedy otworzymy się na inne możliwości, kiedy nie przywiązujemy się tak bardzo do swoich planów i wyobrażeń. To historia o trudzie wychodzenia ze swej samotni, o trudzie otwierania się na innych i ich pomysły. Miś Borys to postać psychologicznie trudna, ale niehermetycznie zamknięta. Co to znaczy? Przekonajcie się sami ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.